Telewizja przemysłowa

System telewizji przemysłowej (monitoringu wizyjnego) przesyła obraz z określonych pomieszczeń lub przestrzeni, w których zostały zamontowane kamery do stacji odbiorczych. Służy do nadzoru oraz zwiększeniu bezpieczeństwa. Podgląd z kamer może być wyświetlany na stanowiskach ochrony, zapisywany na dysku twardym lub udostępniany przez internet.

Telewizja przemysłowa jest stosowana m. in. w bankach, centrach handlowych, domach, osiedlach, parkingach, placach zabaw, sklepach, stacjach benzynowych, szkołach, terenach przemysłowych, ulicach miast czy zakładach pracy.

Oferujemy najnowsze rozwiązania z zakresu telewizji przemysłowej. Począwszy od kamer analogowych, przez kamery AHD, HD-CVI, HD-TVI do kamer IP. Wszystko dopasowane do indywidualnych wymagań klienta.

Obrazy odbierane z kamer przekazywane są do stacji odbiorczych (rejestratorów, komputerów), gdzie podlegają obróbce i rejestracji. W zależności od stopnia zaawansowania stacji odbiorczej mogą być zainstalowane różne urządzenia, np. macierze dyskowe, panele sterowania, switche. Otrzymany sygnał może być rejestrowany na dyskach twardych, pendrive'ach i płytach DVD.

Kamery posiadają kilka wariantów obudowy oraz konfiguracji dodatkowych akcesoriów:

  • kamery z oświetlaczem podczerwieni – to kamery wyposażone w diody podczerwieni, umożliwiające pracę kamery również w nocy. Przełączenie między trybem kolorowym w trakcie dnia na tryb czarno-biały w nocy odbywa się automatycznie.
  • kamery wandaloodporne (kopułkowe) - to kamery w specjalnych typach obudowy, wykonanych z wytrzymałych materiałów, pozwalających zapobiec ich uszkodzeniu. Ich wytrzymałość potwierdzona jest kodem IK, oznaczającym stopień ochrony.
  • kamery kompaktowe (box) – kamery, które nie posiadają własnego obiektywu i mogą zostać skonfigurowane do pracy z dowolnym modelem obiektywu. Zastosowanie takiej kamery na zewnątrz możliwe jest po umieszczeniu jej w szczelnej obudowie.
  • kamery w wykonaniu przeciwwybuchowym EX – są to kamery w specjalnych obudowach pozwalających na zastosowanie w obszarach/strefach zagrożenia wybuchem oraz w których należy unikać iskier elektrycznych.
  • kamery obrotowe PTZ – kamery te można obracać w dwóch osiach: pionowej i poziomej oraz mają możliwość sterowania zbliżeniem tzw. zoom. Sterowana jest przy pomocy panelu sterującego wyposażonego w joystick, programu komputerowego lub rejestratora.

Kiedy chcemy obserwować obiekt dyskretnie doskonale sprawdzają się kamery: miniaturowe, kopułowe lub ukryte, np. w czujkach alarmowych, elementach dekoracji, zegarach ściennych.

Do rejestracji obrazu proponujemy rejestratory cyfrowe (IP, trybrydowe), wyposażone we własny system operacyjny, dysk twardy, wykorzystujące metodę kompresji H.264 i H.265. Rejestratory posiadają prosty w obsłudze panel użytkownika oraz wszystkie podstawowe funkcje wymagane w systemie monitoringu tj. detekcja ruchu, wyjście alarmowe, wyjście sieciowe LAN umożliwiające podgląd obrazu przez internet. Pozwala to na wygodny dostęp do systemu monitoringu zarówno poprzez dowolny komputer podłączony do sieci, jak i urządzenie mobilne, np. telefon komórkowy, tablet.

Oprócz standardowego okablowania kablem koncentrycznym lub skrętką UTP oferujemy okablowanie światłowodowe, pozwalające na przesyłanie obrazu na znacznie większe odległości i charakteryzujące się większą niezawodnością.

Oferujemy zarówno montaż systemu, konserwację, rozbudowę/przebudowę, serwis, jak i opracowanie dokumentacji projektowej pod inwestycję oraz powykonawczo.

Kompletne informacje mogą Państwo uzyskać w dziale handlowym SYSTAL. W przypadku zainteresowania zostanie bezpłatnie przygotowana oferta.